Orex Travel
( Česká republika)

Egypt


ZÁJEZDY DO DESTINACE EGYPT POUZE V ZIMNÍ SEZÓNĚ 2016 - 2017

Egypt je zemí, ve které se mísí dávná historie dob faraónů s moderní civilizací. Je obklopen mořem, jehož barvy oživují tisíce druhů různých rybek, korálů, podmořské jeskyně a vraky lodí. Každému návštěvníkovi nabízí ten jedinečný zážitek, který každý správný cestovatel hledá.

Až budete obdivovat nádhery starého Egypta, věřte, že ti, kteří je tvořili, neměli nic společného se současnými Egypťany. Podél Nilu se nejprve začali usazovat Núbijci a další kmeny, ze kterých posléze vznikla svébytná civilizace organizující se do státních celků Království Horního a Dolního Egypta. Sjednocením obou států začala historie Egypta. Během bezmála tří tisíciletí se vystřídalo na trůnu okolo 31 faraonských dynastií. Nikdy se nepodařilo zjistit, kolik faraonů vlastně bylo. Přestože potenciální nepřátelé Egypta byli daleko za nepropustnou pouští, i tato mocná říše se vedle velkého vrcholu dočkala úpadku. Egypt byl podroben Alexandrem Makedonským, poté se stal římskou provincií a následně byl dobyt arabskými bojovníky. Ti přinesli islámské náboženství, které se spolu s jazykem a prvky arabské kultury, rychle rozšířily po celém území. Egypt zažil nadvládu Turků, Albánce Mohameda Alího, Francouzů i Britů. Svou skutečnou samostatnost získal v roce 1952. Dnešní Egypt nabízí mnoho možností jak strávit dovolenou. Máte chuť na potápění v Rudém moři nebo plavbu po Nilu ke starověkým chrámům a hrobkám? Toužíte se vykoupat v azurovém moři nebo zažít dobrodružství při pouštní jízdě na velbloudech? S tím vším na vás čeká Egypt!


Geografie

 

Egypt zabírá severovýchodní okraj Afriky přímo tam, kde se setkává Evropa, Afrika a Asie, tedy i kultury tří různých světů. Egypt sousedí s Libyí, Súdánem a Izraelem a ze severu se Středozemním mořem, na východě s Rudým mořem.  Život dává Egyptu řeka Nil, její údolí se táhne přes celý Egypt od severu na jih a dělí krajinu na dvě části: východní tvoří kamenitá Arabská poušť, na západě Libyjská poušť. Údolí Nilu je široké jenom 8 – 16 km, ale dlouhé je 1200 km.

V Egyptě naleznete různé pouštní útvary, písečné duny i různé barvy písku, jelikož na jeho území zasahuje největší poušť světa Sahara.

Země je oblíbeným cílem mnoha turistů především díky starověké civilizaci a fascinujícím památkám, ke kterým bezpochyby patří město Luxor, Údolí králů, Chrám Abu Simbel, Velká Sfinga, či pyramidy v Gize.

Dalším skvostem Egypta je jeho křišťálově průzračné Rudé moře s pestrým podmořským životem a barvou, která vám bere dech. Množství kouzelných korálových útesů, které mnohdy najdete blízko břehů jsou rájem potápěčů a milovníků šnorchlování. Díky příznivým klimatickým podmínkám i vyznavačům vodních sportů, k nejpopulárnějším patří windsurfing.


Letovisko Hurghada

 

Letovisko Hurghada je rozloženo podél pobřeží v délce více než 20 km a neustále se rozšiřuje směrem k jihu. Ve vlastním centru města máte možnost navštívit typické arabské tržiště, nakoupit různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích za bezkonkurenční ceny či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven a okusit např. vyhlášené vodní dýmky.

Nejlepším časem pro toulky po tržišti a pro posezení u šálku lahodného čaje jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centru Hurghady naopak ožívá. Pro sportovce se přímo v hotelových areálech nabízí možnost pronájmu vybavení pro potápění a další vodní sporty nebo můžete relaxovat při aktivitách jako tenis, squash apod.

Hostům, kteří neholdují potápění, se nabízí možnost poznat fascinující svět pod hladinou díky ponorce či lodi s proskleným dnem. Vzácné ryby překrásných barev a jedinečné korály přivádějí milovníky podmořské fauny do docela jiného světa. Většina hotelů zabezpečuje pravidelnou dopravu do centra Hurghady i zpět za velmi výhodné ceny či zcela zdarma.

Kontaktujte nás
Jméno Příjmení
Telefonní číslo
E-mail
Kdy volat